Kinsa ang nag-ingon nga wala ka'y panahon alang sa mainit nga pamahaw sa buntag? Uban sa 193 nga kaloriya sa matag pag-alagad, kini usa ka himsog ug dili kaayo kaloriya nga pamaagi aron makakuha og mainit nga lugas sa imong pamahaw ug pagpuasa. Kining ubos nga kaloriya sa vegetarian nga couscous nga resipe dili usab tambok kon gamiton nga walay tambok nga gatas. Sa paghimo niini nga tinuod nga vegan, agave nectar inay sa dugos. Recipe sa maayong kabubut-on sa Wheat Foods Council.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 tasang soy gatas
- 1 tasa couscous
- 1 tasa nga pasas, nga natumog sa tubig ug gihumol
- Dugos, aron makatilaw (o mogamit og agave nectar)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Idugang ang couscous ngadto sa init nga gatas ug ipatindog ang 5 minutos.
- Pag-agay sa mga pasas ug dugos o agave nectar sa pagtilaw.
- Pagdugang sa pipila ka mga bag-o nga hiniwa nga prutas, kung gusto nimo, o dugangi ang usa ka gamay nga hakut sa mga nut alang sa crunch ug protina.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 161 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 30 mg |
| Carbohydrates | 36 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 4 g |