Ang usa ka krus tali sa usa ka cookie ug usa ka muffin, kining maayo nga gagmay nga mga pinaakan sa usa ka dako nga pamahaw sa lakaw. Pakuhaa ang duha niini nga adunay usa ka piraso nga prutas ug usa ka gamay nga tambok nga yogurt , ug kini makakita kanimo hangtud sa oras sa paniudto.
Impormasyon sa Nutrisyon Alang sa Cookie:
- Kalori 115
- Mga calorie gikan sa Fat 17
- Total Fat 1.9g
- Cholesterol 0mg
- Sodium 67mg
- Carbohydrate 21.5g
- Fiber 2g
- Protein 2.9g
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa nga tibuok nga pastry sa trigo
- harina
- 1 1/2 ka tasa oats
- 1/2 ka tsp nga linuto sa kalaha
- 1/2 tsp nga baking soda
- 1/4 ka tsp asin
- 1/2 ka tasang brown sugar (hugot nga giputos
- 2 itlog nga puti
- 2 Tbsp nga lana sa canola
- 1 saging (medium, kaayo hinog, mashed)
- 1 tsp vanilla extract
- 1 tasa nga uga nga prutas (sama sa Sunsweet Antioxidant mixture)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat hurno sa 350 degrees.
- Sa usa ka dako nga panaksan, isagol ang harina, oats, baking powder, baking soda, asin ug asukar. Idugang ang mga puti nga itlog, lana, mashed nga saging ug banilya. Pag-ayo sa usa ka kahoy nga kutsara.
- Pil-a sa uga nga prutas.
- Pag-drop pinaagi sa tablespoon nga puno sa paglutol sa panid nga gisul-ob uban sa pergamino o silicone nga higdaanan. Magaluto sulod sa 12 ka minuto o hangtud nga gamay nga bulawan.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 55 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 125 mg |
| Carbohydrates | 9 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |