Kining karaan nga salmon nga tinapay mao ang usa ka popular nga badyet sa isda ug usa ka makapahupay nga pagkaon alang sa daghang mga tawo. Kini usa ka tasty budget main dish. Kini usa ka nindot nga kausaban sa dagan gikan sa salmon patties o croquettes .
Pagdagkot og mga chips nga patatas o buttered bread crumbs sa ibabaw alang sa usa ka gamay nga crunch.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 mahimo (16 ka onsa) nga salmon, gihumol
- 2 ka tasa nga humok nga mga mumho sa pan
- 2 ka itlog, gibunalan sa gamay
- 1/2 nga tasa sa gatas o sa gatas nga walay tubig
- 2 ka kutsara nga maayong pagkaluto nga sibuyas
- 1 ka kutsarang uga nga parsley flakes
- 1 ka asin nga asin
- dash pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat ang oven ngadto sa 350 F.
- Sa usa ka panaksan, ibutang ang salmon; idugang ang nabilin nga mga sangkap ug maayo ang pagkasagol.
- Pagbalhin ngadto sa usa ka butters 8 1/2-by-4 1/2-inch nga tinapay nga pan.
- Magluto alang sa 45 minutos, o hangtud nga ang tinapay lig-on.
Nag-alagad 4.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 523 |
| Total Fat | 20 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 189 mg |
| Sodium | 536 mg |
| Carbohydrates | 44 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 40 g |