Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka kutsara nga extra-virgin nga lana sa oliba
- 2 medium nga sibuyas, gipanitan ug tinadtad (mga 2 ka tasa)
- 3 celery ribs, gihugasan ug tinadtad (mga 1 tasa)
- 3 carrots, gipanitan ug ginunting (mga 1 ka tasa)
- 3 1/4-pulgada nga hiniwa sa ginger, gipanitan
- 3 ka dako nga mga clove nga ahos, gipanitan
- 6 ka tasang tubig
- 1 28-onsa mahimong ituslob sa kamatis (lakip na ang juice)
- 1 ka dako o 2 ka medium
- zucchini , ginunting (mga 2 ka tasa)
- 1 10-ounce nga pakatol nga may frozen nga tinadtad nga spinach
- 1 dako
- yukon nga bulawan nga patatas , gipanitan ug tinadtad (mga 1 ka tasa)
- 1/4 tasa perlas sebada
- 2 teaspoons asin
- 1 teaspoon nga uga nga basil
- 1 teaspoon nga uga nga thyme
- 1 bay dahon
- Lab-as nga yuta nga itom nga paminta sa pagtilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
Init ang lana sa usa ka dako nga stockpot o Dutch nga hurno sa init nga kainit. Idugang ang mga sibuyas, celery, carrots, ginger, ug ahos. Paisa hangtud nga ang mga sibuyas magsugod sa pagpahumok ug paghimo sa translucent, mga 5 minutos.
Idugang ang tubig, kamatis, zucchini, spinach, patatas, ug sebada. Ipataas ang init ngadto sa taas, ug dad-a sa usa ka hubag.
Sa higayon nga ang sabaw moabut sa usa ka hubag, ipaubos ang kainit ug idugang ang asin, basil, thyme, bay dahon, ug pepper.
Pag-simmer sa sabaw, tipik nga gitabonan, sulod sa 30 ngadto sa 40 ka minuto, hangtud nga ang mga utanon ug sebada maabot nga gitinguha nga kalumo. Kuhaa ang luy-a, ahos nga cloves, ug bay dahon. Usba ang asin ug paminta sa pagtilaw.
Ibutang ang sabaw ngadto sa mga panaksan, ug dayandawa uban sa lab-as nga mga hilba kon gusto.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 201 |
| Total Fat | 6 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 864 mg |
| Carbohydrates | 35 g |
| Pagkaon sa Fiber | 7 g |
| Protein | 7 g |