Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka kilo / 450 g nga dako nga shrimp, gipanitan ug gituohan nga adunay ikog (26-30 shrimp)
- 1/2 nga tasa / 120 mL KC Masterpiece® Original Barbecue Sauce
- 2 tablespoons / 30 mL chili powder
- 1 ka kutsara / 15 mL parsley flakes
- 2 teaspoons / 10 mL lemon pepper
- 2 teaspoons / 10 mL paprika
- 2 teaspoons / 10 ml nga sibuyas nga powder
Unsaon sa Paghimo Niini
- Paghugas sa shrimp ug lugar sa gidak-on nga galon nga GLAD® bag. Idugang ang sarsa sa barbekyu ug marinate, refrigerated, sulod sa usa ka oras. Sa usa ka sako nga brown nga paniudto sa panit, isagol ang lemon pepper, parsley flakes, paprika, sibuyas nga powder, ug chili powder. (Hinumdomi: Ayaw paggamit sa recycle nga mga bag sa kini nga resipe)
- Kuhaa ang pasayan gikan sa marinade ug i-discard marinade. Mga udlan sa pagluto 3 ka minutos. Flip ug mag-ihaw og laing 1-2 ka minuto. Kuhaa ang shrimp gikan sa mga skewer ug ibutang ang init nga shrimp ngadto sa sako sa papel ug isabwag sa sinina alang sa seasoning. Kaon sama sa popcorn gikan sa bag.
Ang resipe nga gimugna sa football analyst, si Mike Golic, alang sa mga uling sa Kingsford®
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 136 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 151 mg |
| Sodium | 723 mg |
| Carbohydrates | 13 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 18 g |