Kini nga mga cookies nakakuha sa ilang talagsaon nga palami ug panapton gikan sa mini nga semisweet chocolate chips, vanilla , ug ricotta nga keso . Ang pino nga tinadtad nga mga nuts mahimong idugang uban sa mga mini chips alang sa usa ka gamay nga dugang nga crunch.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 nga harina nga harina, 9 ka onsa
- 3/4 nga kutsara nga baking powder
- 1/4 nga kutsara nga baking soda
- 1/2 ka asin nga asin
- 1/2 nga tasa (4 onsa) nga unsalted butter, gihumok
- 1/2 nga tasa nga brown sugar, giputos
- 1/2 nga tasa granulated sugar
- 1 ka dako nga itlog
- 1 1/2 ka kutsara
- vanilla extract
- 1 tasa nga ricotta nga keso, tibuok nga gatas o gatas sa panimpla nga bahin
- 1 1/2 ngadto sa 2 ka tasa nga mini nga semisweet chocolate chips
Unsaon sa Paghimo Niini
- Kaina ang hurno sa 350 F. Linya sa usa ka linuto sa kalaha uban sa papel nga parchment o usa ka panit nga pagluto og silicone.
- Sukdon ang harina, linuto sa kalaha, soda, ug asin ngadto sa usa ka panaksan o usa nga papel nga talo; gigahin.
- Sa usa ka panagsagol nga panaksan uban sa electric mixer, cream ang mantikilya ug asukar. Pukpok sa itlog ug vanilla hangtod nga hapsay ug maayong pagkasagol.
- Pukpok sa ricotta nga keso, dayon anam-anam nga idugang ang sagol nga harina nga harina, pagbunok sa ubos nga gikusgon hangtud nga gisagol.
- Piloa ang mini chocolate chips.
- Uban sa usa ka gamay nga cookie scoop o teaspoon, ibutang ang minasa ngadto sa giandam nga linuto sa pan.
- Pagluto sa mga biskwit sulod sa 10 ngadto sa 12 ka minutos, o hangtud nga ibutang ug gamay nga browned sa ilawom.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 144 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 42 mg |
| Sodium | 164 mg |
| Carbohydrates | 15 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 3 g |