Usa ka paborito nga pagtratar sa mga Isla sa Caribbeano nga nagsultig Kinatsila usa ka matang sa cookie nga gitawag og coconut ( besitos de coco ).
Ania ang usa ka yano nga resipe sa Puerto Rican nga mahimong masunog pinaagi sa pagwisik sa mga dug-ol nga nuts o pinaagi sa paglusot o pag-dri sa chocolate.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 ka copa nga mga linaw sa lubi (walay lab-as nga presko)
- 1/2 nga tasa sa tibuok nga tumoy nga harina
- 4 ka dako nga yolks sa itlog (temperatura sa lawak)
- 1 tasa brown nga asukal
- 2 ounce (1/4 tasa) mantikilya (temperatura sa lawak)
- 2 tablespoons coconut extract (o banilya)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Heat oven ngadto sa 350 degrees Fahrenheit (177 C).
- Paggiok og 13x9x2-inch nga cookie sheet.
- Sa usa ka panaksan, hingpit nga pagsagol sa lubi, mga harina, mga itlog sa itlog, brown sugar, mantikilya ug kinuha hangtud nga usa ka sticky dough nga mga molded form.
- Bahina ang minasa ngadto sa 24 ka uniporme nga bola.
- Ibutang ang mga bola sa greased nga cookie sheet ug magaluto alang sa mga 25 ka minutos. Kinahanglan nga kini nga bulawan nga brown.
- Kuhaa gikan sa hudno ug pabugnawan sa hingpit sa dili pa kaonon.
- Kung gitinguha, ang drizzle sa natunaw nga chocolate ug tinadtad nga mga almendras.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 240 |
| Total Fat | 14 g |
| Tulas nga Tambok | 9 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 85 mg |
| Sodium | 156 mg |
| Carbohydrates | 27 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 4 g |