Ang giputos nga taco nga panimpla mahimong usa ka tinubdan sa tinago nga gluten. Himoa ang imong kaugalingong gluten-free taco seasoning mix uban sa gluten-free nga mga panakot ug mga herbal, nga adunay kinahanglan kung gikinahanglan nimo kini. Kini klaro nga maayo sa bisan unsang walay gluten nga tacos nga imong gipili nga buhaton.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka kutsara nga gluten-free nga sibuyas nga powder
- 2 teaspoons gluten-free nga powder sa bawang (dili garlic salt)
- 1 ka kutsara nga asin
- 1 ka kutsara nga gluten-free
- chili powder
- 1 ½ teaspoons nahugno pinaugang pulang pepper
- 1 ½ teaspoons nga walay gluten nga ground cumin
- 1 ka kutsarita nga uga nga dahon sa oregano
- 1 ½ teaspoons nga cornstarch
- 1 teaspoon nga asukar
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang tanan nga mga sagol sa 8 ka onsa nga garapon.
- Pag-uyog hangtud nga ang seasonings maapod-apod pag-ayo.
- Tipigi ang usa ka cool, dry location.
Naghimo sa mga 6 ka kutsara nga sinagol, o igo sa panahon nga 3 ka libra nga karne sa yuta.
Pahinumdum: Kanunay nga siguroha nga ang imong trabaho ibabaw, mga galamiton, mga kalaha, ug mga himan walay gluten. Basaha kanunay ang mga label sa produkto. Ang mga tiggama makausab sa mga pormulasyon sa produkto nga walay pahibalo. Sa diha sa pagduhaduha, ayaw pagpalit o paggamit sa usa ka produkto sa dili pa makontak sa tiggama alang sa pagtestigo nga ang produkto walay gluten.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 19 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 1,203 mg |
| Carbohydrates | 4 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |