Pagdibuho kini nga hilaw nga vegan Waldorf salad alang sa himsog nga pagkaon. Uban sa matam-is nga mga petsa ug nagkalainlaing mga mansanas ug mga cashew, kini usa ka pagpuno sa hilaw nga pagkaon nga salad nga angay alang sa usa ka pangunang plato.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa nga gisagol nga cabbage
- 1 carrot, grated
- 1 rib nga celery, diced
- 1/2 nga mansanas, gamay nga diced
- 1 / 3-1 / 2 nga tasa
- hilaw nga diosa nga pagsinina
- 4 ka petsa, tinadtad nga gamay
- 1/4 nga tasa nga hilaw nga cashews (opsyonal)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagdibuho sa nagkadugta nga cabbage, carrot, celery, mansanas ug hilaw nga diyosa nga pagsul-ob sa usa ka medium nga kadako nga panaksan.
- Pag-init sa refrigerator sulod sa labing menos usa ka oras sa dili pa mag-alagad, aron tugutan ang mga lami sa pagsagol. Kini usab mopahumok sa mga carrots ug cabbage alang sa usa ka mas maayo nga texture.
- Pag-untol sa dili pa magserbe nga maayo, ug dugangi ang mga petsa ug opsyonal nga mga cashew sa wala pa mag-alagad.
- Nag-alagad sa usa ingon nga usa ka hilaw nga pagkaon nga pagkaon o duha nga usa ka gamay nga side salad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 787 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 136 mg |
| Carbohydrates | 150 g |
| Pagkaon sa Fiber | 19 g |
| Protein | 8 g |