Dili nimo kinahanglan nga magkalot og lawom aron makakita og daghang mga rason nganong kinahanglan ka mokaon sa celery salads. Ang celery sustansya kaayo. Kini adunay daghang Vitamin C nga maayo alang sa immune system, nahibal-an nga magpaubos sa cholesterol, ug malikayan ang sakit sa kasingkasing, mga pagsulat, ug kanser. Kung kinahanglan nimo ang mas maayo nga rason, kini nga salad lami kaayo! Nakaplagan usab nako nga kini talagsaon kaayo sa Raw Ranch Dressing nga makita sa recipe sa salad.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka copa nga sinagol nga celery
- 1/2 tasa nga pasas (o mga currant o cranberry)
- 1/4 nga kopa nga tinadtad nga parsley
- 1/2 nga tasa nga tinadtad nga mga walnuts
- 2 ka kutsara ang bugnaw nga pinugngan nga lana sa oliba
- 1/2 nga lemon (juiced)
- 1/4 ka asin nga asin sa dagat (o sa pagtilaw)
- Lab-as nga yuta nga itom nga paminta sa pagtilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ihatag ang celery, pasas o uban pang uga nga prutas, parsley, ug walnuts.
- Idugang ang lana sa olibo, duga sa lemon, ug asin ug ilabay pag-usab.
- Pag-alagad uban sa imong gusto nga kantidad sa bag-o nga itom nga pepper.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 371 |
| Total Fat | 34 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 13 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 463 mg |
| Carbohydrates | 16 g |
| Pagkaon sa Fiber | 7 g |
| Protein | 7 g |