Kining yano ug makapahingangha nga lamian nga resipe alang sa hilaw nga mga kolard greens naghatag sa imong lawas sa usa ka plethora sa nutritive nga suporta. Ang mga utanon nga kolarda anaa sa pamilya nga utanon sa krus ug kinahanglan nga ilakip sa imong pagkaon alang sa ilang makapahingawa nga mga benepisyo sa panglawas. Ang kolard greens hilabihan ka taas sa Vitamin K, A, C ug folate maingon man ang mga mineral nga manganese ug calcium. Ang collards nahibal-an sa pagpaubos sa blood cholesterol, pagpugong sa kanser, pagtanyag sa cardiovascular support ug taas kaayo sa fiber nga naghatag usab sa digestive support. Nalingaw kining mga antioxidant, anti-inflammatory dahon bisan kanus-a nimo mahimo!
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 6 ka copa nga kolard greens (1 hugpong, guntinga nga 1/2 pulgada ang gidak-on)
- 1 pulgada nga piraso sa lab-as nga ginger (gipanitan ug grated o zested)
- 1 ka gagmay nga clove nga ahos (napugos o giming)
- 1/4 ka kutsarita nga bag-o nga itom nga paminta
- 1/4 ka asin sa asin (o 1 ka kutsara
- Nama shoyu )
- 1 ka kutsara
- agave nectar
- Mahimong opsyonal: 1 ka kutsarita
- hilaw nga lana nga gipilit nga sipon (sama sa linga, lubi o olibo)
Unsaon sa Paghimo Niini
Ipahiusa ang tanang mga sagol. Tingali gusto nimo nga gamiton ang mga utanon gamit ang imong mga kamot aron masiguro ang tanan nga mga lamiang pagkaon nga nagkalapad ug magsuksok sa mga liso. Mahimo ka kaonon dayon o tugotan nga molingkod sulod sa usa ka oras. Makahatag kini og panahon alang sa lami sa pag-marinate ug ang mga utanon makunhuran.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 569 |
| Total Fat | 6 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 219 mg |
| Carbohydrates | 116 g |
| Pagkaon sa Fiber | 32 g |
| Protein | 29 g |