Kini nga Cool Whip Jello nga agup-op naghimo sa usa ka dako nga panam-is o tam-is nga panit alang sa usa ka holiday o potluck. Gamita ang usa ka maanindot nga salamin nga pinggan nga adunay taas nga mga kilid alang niini nga resipe.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 nga pakete (3 oz.) Raspberry nga Jello
- 2/3 tasa nga nagabukal nga tubig
- 1/2 tasa nga bugnaw nga tubig
- 2 ka kutsara. asukar
- 1 8-onsa nga pakete
- gamay nga tambok nga cream cheese, nahumok
- 1/4 tasa skim milk
- 2 9-ounce nga mga sudlanan nga ubos ang tambok Cool Whip, nalaya
- Lab-as o frozen raspberries alang sa garnish
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang si Jello sa usa ka dako nga panaksan. Idugang ang Nagabukal nga tubig ug pagkalutaw hangtud nga matunaw. Pag-agos sa bugnaw nga tubig.
- Tabuni ang panaksan nga may plastic wrap ug refrigerate sulod sa tunga sa oras.
- Sa kasamtangan, gibunalan ang asukal ug cream cheese sa usa ka electric mixer hangtud nga hapsay ug fluffy. Pukpok sa gatas. Pagpalihok sa usa ka sudlanan sa Cool Whip .
- Kuhaa ang sinagol nga Jello gikan sa refrigerator ug pagpalihok sa nabilin nga sudlanan sa Cool Whip hangtud hingpit nga hapsay.
- Sa usa ka panaksan nga salamin nga adunay tag-as nga mga kilid, ibubo ang katunga sa sagol nga raspera nga Jello. Ibabaw sa cream cheese-Cool Whip mixture. Ibabaw sa nahibiling raspberry nga Jello nga sagol.
- Pag-ayo hangtud nga ibutang, mga usa ka oras. Himulati uban sa raspberries.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 227 |
| Total Fat | 17 g |
| Tulas nga Tambok | 12 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 25 mg |
| Sodium | 112 mg |
| Carbohydrates | 17 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 3 g |