Usa ka talagsaon nga tinapay nga kalabasa, nga adunay mga panakot, pasas, ug mga tinadtad nga mga walnuts. Kini usa ka maayong dali nga tinapay nga magaluto ug mag-freeze sa ulahi. Freeze individual slices ug dad-a sila alang sa mga bisita sa holiday.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/3 nga tasa nga mantikilya, gihumok
- 1 1/3 ka tasa nga asukar
- 2 ka itlog, gibunalan
- 1/4 tasa nga tubig
- 1 tasa nga canned pumpkin puree
- 1 2/3 ka harina nga harina
- 1 ka kutsarita nga baking soda
- 1/4 ka asin nga asin
- 1/2 ka kutsara nga baking powder
- 1/2 teaspoon nga kaningag
- 1/4 ka kutsara nga cloves
- 1/2 nga tasa nga tinadtad nga mga walnuts
- 1/4 tasa nga tinadtad nga mga pasas o tinadtad nga mga petsa, opsyonal
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat hurno sa 350 ° F (180 ° C / Gas 4). Paggiok og 9x5x3-inch nga tinapay nga pan.
- Sa usa ka panagsagol nga panaksan uban sa electric mixer, cream mantikilya ug asukar hangtud sa kahayag; gigahin. Sa laing panagsagol nga panagsagol sa mga itlog, tubig, ug kalabasa; Mix maayo. Idugang ang creamed butter; pagsagol sa hingpit.
- Pag-ayuha sa uga nga mga sagol sa usa ka lain nga panaksan.
- Idugang ang mga ikatulo ka bahin sa mga humay nga sagol sa usa ka panahon sa pumpkin mixture, pagpadasig sa maayo human sa matag dugang. Piloa ang mga walnuts ug pasas.
- Magaluto sa giandam nga tinapay sa 55 ngadto sa 60 ka minutos.
Dugang nga mga Resipe
Tinapay Machine Pumpkin Quick Bread
Hazelnut Pumpkin Tinapay
Pumpkin Cream Keso nga Muffins
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 388 |
| Total Fat | 18 g |
| Tulas nga Tambok | 7 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 83 mg |
| Sodium | 443 mg |
| Carbohydrates | 55 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 5 g |