Ang aso nga palami ining mga lami nga pula nga mga liso , uban sa ham hocks, ahos, ug nagkalain-lain nga mga utanon. Pagdugang og sobra nga cayenne alang sa spicier beans, o paggamit sa usa ka mais ug andouille-style nga sausage .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka libra nga uga nga pula nga liso
- 1 1/2 ka libra nga aso nga sigarilyo (giputol sa mga tipak)
- 1 ham hock (o ham bone)
- 1 tasa sibuyas (tinadtad)
- 1 clove nga ahos (minced)
- 1 teaspoon nga uga nga thyme
- 1 ka kutsarita nga itom nga pepper (bag-o nga yuta)
- 1/2 teaspoon nga karne
- 1/8 ka kutsara nga pepper pepper
- Pagtilaw sa asin
- 3 tasa nga linuto nga puti nga bugas (bag-o nga linuto)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Magbabad sa usa ka gabii sa bugnaw nga tubig.
- Hugasi ug ibutang ang mga liso sa usa ka dako nga kolon o Dutch nga hurnohan.
- Idugang ang lab-as nga tubig aron pagtabon, lakip ang sausage ug ham, sibuyas, ahos, thyme, pepper, sage, ug cayenne. Dad-a sa pagluto sa medium-taas nga kainit.
- Bawasan ang kainit sa medium-low, tabunan ug simmer hangtud nga ang mga liso linghod, nga magdugang sa tubig kung gikinahanglan aron dili sila mag-uga. Nagkinahanglan kini og 2 ngadto sa 3 ka oras.
- Idugang ang asin sa pagtilaw. Biyai ang mga bukog nga ham.
- Kuhaa ang mga 1/4 nga tasa sa mga liso gikan sa sagol ug mash; mobalik sa Dutch nga hurno ug pukawon.
- Pagdugang og 15 ka mga minuto.
- Pag-alagad sa mainit nga bugas.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 818 |
| Total Fat | 31 g |
| Tulas nga Tambok | 11 g |
| Unsaturated Fat | 13 g |
| Cholesterol | 127 mg |
| Sodium | 856 mg |
| Carbohydrates | 89 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 42 g |