Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa graham cracker crumbs
- 1 nga harina sa tasa
- 1/4 nga kopa ang punoan nga brown nga asukar
- 1 ka kutsaritang yuta nga kaningag
- 1/2 nga tasa nga mantikilya, natunaw
- 1 ka dako nga itlog
- 1 tasa sour cream
- 1 1/4 ka copa nga granulated sugar
- 3 ka kutsara nga cornstarch
- 1 1/2 teaspoons nga yuta nga kaningag
- 1 mahimo (20 ounces) nga pagpuno sa cherry pie
Unsaon sa Paghimo Niini
Ang mantikilya usa ka 9-pulgada nga kwadrado nga pan nga linuto sa pan o mag-spray sa baking spray Heat oven ngadto sa 325 °.
Diha sa usa ka panaksan ang kombinasyon sa graham cracker crumbs, harina, 1/4 nga tasa nga brown sugar, 1 ka kutsarita nga kaningag, ug ang mantekilya. Pag-mix hangtud maayo ang pagkasagol. Pahinumdomi ang 1/2 nga gisudlan sa mumho ngadto sa giandam nga baking pan.
Sa laing panaksan, ituslob ang itlog sa sour cream, granulated sugar, cornstarch, ug 1 1/2 teaspoons cinnamon. Ibubo sa ibabaw nga bahin sa tinapay.
Ang kutsara nga cherry pie nga mopuno sa parehas nga layer sa sour cream.
Isablig ang nahabilin nga mga mumho sa ibabaw sa cherry layer.
Magaluto sulod sa 55 ngadto sa 60 ka minutos, hangtud nga ang usa ka kutsilyo o tigpamutu sa panaksan mogawas nga limpyo kon ibutang sa tunga.
Pag-alagad sa kainit o pabugnawan. Tabuni ang mga salin ug ibutang sa refrigerator.
Susama nga mga resipe:
Sayon nga Cobbler Cherry Pie
Cherry Crumb Cake
Cherry Cobbler nga adunay Crumb Topping
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 670 |
| Total Fat | 30 g |
| Tulas nga Tambok | 15 g |
| Unsaturated Fat | 9 g |
| Cholesterol | 214 mg |
| Sodium | 374 mg |
| Carbohydrates | 94 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 10 g |