Kining yano nga mga pork chops gihapinan sa usa ka flavorful herb-mustard mixture. Ang paprika naghatag kanila og usa ka nindot, mahayag nga kolor sa dihang gisugba.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 karneng baboy 1-1 ka pulgada ang gibag-on
- 1/4 tasa / 60 mL
- paprika
- 1 teaspoon / 5 mL asin sa dagat
- 1/2 ka kutsarita / 2.5 mL nga yuta nga ginger
- 1/2 ka kutsarita / 2.5 mL nga uga nga mustasa
- 1/2 ka kutsarita / 2.5 mL nga itom nga pepper
- 1 clove
- ahos nga minced
- 1 ka kutsara / 15 mL
- soy sauce
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat ang grill.
- Pag-mix sa paprika, asin, ginger, mustard, pepper ug ahos sa usa ka panaksan.
- Guntinga ang tambok gikan sa mga chops ug brush uban sa soy sauce.
- Pat pork chops nga may spice mixture sa duha ka kilid.
- Pag-ihaw sa taas nga kainit hangtud ang karne duol sa bukog dili na pink (mga 10-15 ka minutos nga may temperatura nga 140 F / 60 C), nga mag-uli sa tunga sa oras sa pagluto.
- Kuhaa gikan sa grill, pagtabon, ug pagtugot sa pagpahulay sulod sa lima ka minuto sa dili pa mag-alagad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 222 |
| Total Fat | 10 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 50 mg |
| Sodium | 877 mg |
| Carbohydrates | 16 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 20 g |