Kini nga yano nga pinggan mahimo nga una sa panahon ug dayon sa pagluto kon andam ka na nga mokaon. Naghimo usab kini og usa ka dakung appetizer. Ang resipe naghimo sa 6 kababs .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 30 cubes of paneer ( keso sa cottage )
- 18 ka cherry tomatoes
- 3 green bell peppers nga giputol ngadto sa 2 "kwadrado
- 1 ka tasang yogurt
- 2 tsp sa ahos Paste
- 1 tsp chilli powder
- 1/2 tsp tumeric powder
- 2 tsps coriander powder
- 1 ka binhi nga binhi sa binhi nga sinangod nga sinugba ug usikan nga yuta
- Pagtilaw sa asin
- 1/2 nga lemon sa pagdayandayan
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sagola ang yogurt uban sa coriander, cumin, chilli ug tumeric powders ug paste sa ahos. Idugang ang asin sa pagtilaw. Pag-adto sa usa ka hapsay nga papilit.
- Idugang ang mga cubes sa paneer sa niini nga Paste ug maayo nga sinina. Tugoti ang pag-marinate sulod sa daghang oras.
- Sa kahoy nga barbecue skewers, alternate cubes sa paneer uban sa cherry tomatoes ug green bell nga peppers squares.
- Pag-ihaw sa usa ka barbecue o sa hudno hangtud nga ang mga utanon hinay sama sa imong gusto.
- Himulahi uban sa usa ka squeeze sa lemon ug sa pag-alagad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1253 |
| Total Fat | 51 g |
| Tulas nga Tambok | 20 g |
| Unsaturated Fat | 9 g |
| Cholesterol | 197 mg |
| Sodium | 4,195 mg |
| Carbohydrates | 67 g |
| Pagkaon sa Fiber | 8 g |
| Protein | 132 g |