Kini nga raita parehong lami ug sustansya. Pag-alagad kini uban sa imong paborito nga linata ug yano nga linut-od o humot nga humay alang sa usa ka maanindot nga pagka-vegetarian!
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 tbsps vegetable / canola / sunflower cooking oil
- 1 hugpong nga spinach, gihugasan ug tinadtad nga pinong (gibana-bana nga 1/2 lb o 250 gms)
- 2 "usa ka piraso sa luya nga grated
- 2 green nga mga chili nga tinadtad nga maayo (opsyonal)
- 1 tasa nga bag-o, baga nga unsweetened nga yogurt - gipadagan hangtud nga hapsay
- asin sa pagtilaw
- 2 tbsps vegetable / canola / sunflower cooking oil
- 1 tsp cumin seeds
- 5 cloves ahos tinadtad kaayo nga fino nga
- 1 ka uga nga pula nga chili nga nabuak ngadto sa gagmay nga mga piraso
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang lana sa pagluto sa pan sa kainit nga kainit. Idugang kini sa spinach, luy-a ug green nga mga chili ug magluto hangtud nga ang spinach humok. Kuhaa gikan sa kalayo ug tugoti sa pagpabugnaw.
- Ibutang ang gisagol nga spinach ngadto sa usa ka panaksan sa pagsagol. Idugang ang yogurt ug asin sa pagtilaw. Pag-aghat nga maayo ang tanan nga mga sagol. Hupti kini karon.
- Init ang nabilin nga lana sa pagluto sa usa ka gamay nga kaldero ug kanus-a init, idugang ang mga liso sa cumin, tinadtad nga ahos, ug uga nga pula nga mga piraso sa chili. Pagkaon hangtud sa pag-undang sa paghunong ug ang mga panakot mas gamay.
- Sa diha nga kini mahitabo, kuhaa gikan sa kainit ug ibubo ang parehas sa ibabaw sa yogurt spinach mixture. Sir aron magkahiusa ug mag-alagad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 187 |
| Total Fat | 4 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 8 mg |
| Sodium | 297 mg |
| Carbohydrates | 33 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 9 g |