Kini usa ka dali ug yano nga paagi sa pag-andam sa Hawaiian shrimp kebabs bisan unsang adlaw sa semana nga mahigugma sa tibuok pamilya.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka libra (450 g.) Gipanitan nga shrimp
- 1 15-ounce (440 mL) mahimo nga mga pinya sa pinya
- 3 ka kutsara (45 mL) nga juice sa pinya nga gitagana gikan sa lata
- 3 ka kutsara (45 mL) soy sauce
- 3 lunhaw nga sibuyas, puti ngadto sa 1 ka pulgada nga mga piraso
- 1 ngadto sa 2 ka cloves nga ahos, nahugno
- 1/2 ka kutsara (7.5 mL) lana sa lana
- 1/2 teaspoon (2.5 mL)
- Sriracha
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa toyo, mga chunks sa pinya, 3 tablespoons (45 mL) nga juice sa pinya (gikan sa can), lana, ahos, Sriracha ug 1/2 sa green nga sibuyas sa usa ka dako nga baga nga baga. Balik ngadto sa pagsagol. Idugang ang pasayan. Pag-amping sulod sa 30 minutos.
- Kuhaa ang shrimp ug pinya gikan sa bag ug hilo sa mga skewer.
- Preheat grill. Pag-ihaw sa mga kebab hangtud ang shrimp hingpit nga rosas sa tibuok palibot. Nag-alagad nga gidayandayan uban sa nabilin nga tinadtad nga berdeng sibuyas.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 257 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 227 mg |
| Sodium | 1,315 mg |
| Carbohydrates | 28 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 31 g |