Kini nga ilimnon gihimo gikan sa uga nga Hibiscus petals ug naugdaw sulod sa liboan ka tuig. Sayon ang paghimo ug adunay daghang mga benepisyo sa panglawas. Mahimo nimong serbisyuhan kini nga init o katugnaw. Kini usa ka taas nga bersyon kon unsaon paghimo sa hibiscus nga tsa. Adunay mas mugbo nga mga bersyon, apan kini ang usa nga nagtugot sa ilimnon nga adunay bug-os nga palami.
Sa diha nga ang pagluto uban ang uga nga mga bulak, ilabi na ang hibiscus, hinumdumi nga kini madaot. Kini magpatik sa mga sinina, mga countertop, mga sudlanan, ug uban pa. Ibutang kini sa hunahuna kon ikaw nagplano sa paghimo sa tsa.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa bulak sa hibiscus (uga)
- 1 tasa nga asukal (granulated, idugang pa o dili kaayo alang sa pagtilaw)
- 8 ka tasang tubig (bugnaw)
Unsaon sa Paghimo Niini
Pag-aybis pinaagi sa uga nga mga bulak alang sa mga stems ug discard. Ibutang ang mamala nga hibiscus sa bugnaw nga tubig ug tugoti nga molingkod sulod sa 1-2 ka adlaw, o hangtud nga ang kolor mawala gikan sa mga bulak. Palabihan ang duga pinaagi sa usa ka maayong sipsip. Ihatag ang mga bulak ug lain nga baga nga sobra nga gibug-aton.
Pagdugang og asukar ug pagpalihok. Mahimo nimong ipainit kini sa panaksan o sa microwave o mag-abaga. Ang ubang mga tawo gusto nga makadugang sa lemon wedges o grate orange zest sa pagdugang sa palami.
Mahimo usab nga tipigan sa refrigerator sulod sa mga 5 ka adlaw.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 97 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 5 mg |
| Carbohydrates | 25 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |