Kining talagsaon nga creamy caramel sauce mao ang usa ka snap sa pag-andam ug kini lami sa ice cream o tinapay pudding.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ka copa nga brown sugar (gisulod)
- 4 ka kutsara nga harina
- 1 tasa nga tubig (Nagabukal)
- Dash asin
- 2 ka kutsara nga mantikilya
- 2 ka kutsara
- bug-at nga cream
- Vanilla (sa pagtilaw)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-mix og asukal uban sa harina sa usa ka saucepan; hugpong maayo. Idugang ang tubig ug asin.
- Pagpalihok samtang magluto sulod sa 6 ngadto sa 8 ka minuto. Kung dunay baga nga dugang pa nga tubig.
- Kuhaa gikan sa kainit; pagpalihok sa mantikilya, cream, ug vanilla aron makatilaw.
Mahimo Ka Usab
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 123 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 6 mg |
| Sodium | 105 mg |
| Carbohydrates | 24 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 1 g |