Kini nga recipe sa manok nga curry usa ka maayong paagi sa pagpalapad sa palates sa mga bata. Dali ug sayon, kini nga manok nga recipe sa manok mokubos sa 30 minutos aron maandam. Pag-alagad niini nga manok nga kalan-on uban sa init nga linuto nga bugas .
Recipe sa maayong kabubut-on sa "Dinnertime! Usa ka espesyal nga isyu sa Disney FamilyFun." Gipublikar nga may pagtugot.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1-1 / 2 ka kutsara. utanon nga lana
- 1 medium sibuyas, thinly-sliced
- 1/4 ka asin nga asin
- 2 ka kutsaritang curry powder
- 1 (12 ngadto sa 14-oz.) Mahimong dili matam-is nga gatas sa lubi
- 1 tasa nga canned diced nga kamatis
- 2 ka kutsara nga tomato paste
- 1 pound. walay boneless, walay panit nga mga dughan nga manok, nga giputol sa 1 ka pulgada nga mga cubes
- 3 ka pinutos nga mga tasa nga lab-as nga baby spinach
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka dako nga panakot sa kainit nga kainit, pag-init sa lana. Idugang ang sibuyas ug asin. Magluto, mag-aghat kanunay, hangtud ang sibuyas humok, mga 7 minutos. Idugang ang curry powder. Padayon sa pagluto ug pagpalihok og 1 ka minuto.
- Idugang ang gatas sa lubi, kamatis ug tomato paste. Magluto ang sinagol, usahay usahay, hangtud nga ang sarsa mug-ot og gamay, mga 5 minutos.
- Idugang ang manok cubes. Magluto ug pukawon, 5-6 ka minuto. Idugang ang spinach ug ipadayon ang pagluto, usahay usahay, hangtud nga nalaya, mga 3 ka minutos. Tilawi, ug ayoha ang seasonings.
Pag-alagad sa manok nga kari sa mainit nga linuto nga bugas .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1183 |
| Total Fat | 89 g |
| Tulas nga Tambok | 51 g |
| Unsaturated Fat | 22 g |
| Cholesterol | 190 mg |
| Sodium | 338 mg |
| Carbohydrates | 33 g |
| Pagkaon sa Fiber | 12 g |
| Protein | 72 g |