Gigamit nako ang tam-is nga kampanilya nga pepper pepper aron makadugang sa usa ka gamay nga zing niini nga resipe, apan magamit nga libre ang paggamit sa matam-is nga serbesa o usa ka dill pickle. Ang usa maghatag sa salad nga nindot nga palami.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 1/2 ngadto sa 3 ka tasa nga linuto nga manok (dice)
- 1/2 tasa nga celery (diced)
- 3 ngadto sa 4 ka kutsara nga maayong pagkaputi nga sibuyas
- 1/4 ngadto sa 1/2 nga cup mayonnaise (o labaw pa, sa pagtilaw)
- 2 teaspoons lemon juice
- Dash pepper
- 2 ngadto sa 3 ka kutsara
- matam-is nga pepper relish (o sa pagtilaw)
- Opsyonal: dash Cajun o Creole nga panimpla nga timpla
- Dash asin (o sa pagtilaw)
- Ang mga sandwich nga rolyo o hiniwa nga tinapay alang sa 6 ngadto sa 8 sandwiches
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa manok uban sa celery, sibuyas, 1/4 nga cup mayonnaise, lemon juice, pepper, relish, seasoning, ug asin.
- Idugang ang mayonnaise, kung gikinahanglan.
- Pun-a ang sandwich nga rolyo o hiniwa nga tinapay nga adunay sagol.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) |
|---|
| Mga kaloriya | 222 |
| Total Fat | 16 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 57 mg |
| Sodium | 160 mg |
| Carbohydrates | 1 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 17 g |
(Ang kasayuran sa nutrisyon sa atong mga resipe gikalkula gamit ang usa ka sangkap nga database ug gikonsiderar nga usa ka pagbana-bana. Ang indibidwal nga mga resulta mahimong magkalahi.)