Ang mga mainit nga iro gihiwa ug giluto sa usa ka tam-is ug maasim nga sarsa. Pag-alagad sa tam-is ug asim nga mga iro nga adunay init nga linuto nga bugas.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 8-onsa mahimo nga pinya sa pinya
- 2 ka kutsara nga butter (o margarine)
- 1/2 tasa sibuyas (tinadtad)
- 1 green bell pepper (giputol sa mga strips)
- 2 ka kutsara nga cornstarch
- 1 ka kutsarang brown sugar
- Pinch nga asin
- 2 tablespoons nga suka
- 1 ka kutsara nga soy sauce
- 1 tasa karne sa karne
- 4 mainit nga mga iro (giputol sa mga hiwa)
- 4 ka pagkaon nga kan-on nga kan-on
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-ilis sa pinya, pag-reserb sa syrup o juice. Sa usa ka bug-at nga panagang sa ubos nga kainit, matunaw ang mantekilya.
- Idugang ang sibuyas ug lunhaw nga kampanilya nga paminta; pagtabon ug pagluto sulod sa mga 5 ka minutos, hangtud nga ang sibuyas malomo.
- Paghiusa sa cornstarch, asukal, asin, unya pagpalihok sa duga sa pinya, suka, toyo ug bouillon.
- Ibubo ang duga sa pinya sa ibabaw sa lutoon nga sibuyas ug lunhaw nga pepper sa kaldero.
- Magluto ug pukawon hangtud nga sagol ug bubbly; idugang ang mga hiwa sa panit ug pineapple. Pag-init; mag-alagad sa mainit nga mga iro sa bugas.
More Hot Dogs
Chili Sauce for Hot Dogs
Nag-Barbecued Hot Dogs
Hot Dog ug Bacon Roll-Ups
Mais nga mga Aso
Index sa Hot Dog Recipes
Index sa Pork Recipes
Ham Recipes
Sausage Recipes
Hinay nga Cooker Recipe | Casseroles | Main Recipe Index
Semana nga Crockpot Recipe Newsletter
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 814 |
| Total Fat | 5 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 577 mg |
| Carbohydrates | 172 g |
| Pagkaon sa Fiber | 6 g |
| Protein | 15 g |