Ang mashed turnips gihiusa sa puti nga itlog ug uban pang mga sangkap aron mahimo kining turnip casserole. Kini nga casserole dili sayon nga himoon ug makapahimuot bisan kadtong wala maghunahuna nga sila gusto sa mga turnip !
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 tasa nga lutoon, mashed turnips, cooled
- 1 tasa nga mga breadcrumbs
- 1/2 nga tasa nga natunaw nga mantikilya o margarine
- 1 teaspoon nga asukar
- 1/2 ka asin nga asin
- 1/4 ka sili nga pepper
- 2 ka itlog, gibulag
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa mga turnip, mga mumho sa tinapay, margarine, asukar, asin, pepper, ug pinikpik nga itlog nga itlog.
- Pukpok ang mga itlog nga puti hangtod maporma ang mga tayuktok; pil-a sa turnip sinagol.
- Paghalad sa turnip sa usa ka buttered 1-quart casserole.
- Pagluto sa turnip sa 350 F sulod sa 40 ka minuto.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 195 |
| Total Fat | 12 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 70 mg |
| Sodium | 298 mg |
| Carbohydrates | 18 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 5 g |