Usa ka talagsaon nga lubag sa usa ka tigulang nga paborito. Ang mga kamatis ug ang cilantro ang nagporma sa base ug gagmay nga mga tipik sa tam-is nga mangga gikan niining talagsaon nga salsa.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa kamatis (hinog nga binhi, coarsely tinadtad)
- 1 tasa nga mangga (diced)
- 1/2 nga tasa nga cilantro (maayong pagkasudlan)
- 1/2 nga tasa nga sibuyas (nga pula, pinahumok nga daga)
- 1 tsp ahos nga powder
- 1/2 ka asin nga asin (gamit ang dugang kung gikinahanglan)
- 1/2 ka kutsarita nga itom nga pepper
- 1 chili pepper (serrano, binhi ug mga ugat nga gikuha, maayong pagkasudlan)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-mix sa tanan nga mga sangkap ug pagpalambo sa tibuok gabii aron sa pagpalambo sa mga lami.
- Mag-alagad uban sa tortilla chips o sa ibabaw sa carnitas.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 42 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 233 mg |
| Carbohydrates | 10 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 2 g |