Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2-1 / 2 nga harina sa tasa
- 1-3 / 4 ka tasa nga asukar
- 1-1 / 2 tsp. linuto sa kalaha nga powder
- 1-1 / 2 tsp. linuto sa kalaha nga soda
- 1/4 tsp. asin
- 4 ka itlog
- 2 tsp. vanilla
- 1 (15 oz.) Mahimo nga mandarin oranges, gihumol
- 1/2 nga tasa nga mantikilya, gihumok
- 1/2 nga tasa nga lana
- 1/2 ka tasa nga duga sa orange
Unsaon sa Paghimo Niini
Pag-init og hurno sa 350 ka degrees F. Sa dako nga panaksan, isagol ang tanang mga sagol ug sagolan hangtud kini sagol. Dayon gibunalan ang medium speed sulod sa duha ka mga minuto hangtud nga ang batter hapsay ug silky. Pag-spray sa usa ka 9x13 "pan uban sa nonstick baking spray ug ibutang ang batter ngadto sa pan.
Magaluto sa 350 degrees F sulod sa 35-40 ka minuto, hangtud nga ang cake nga bulawan nga brown, maggikan sa dihang mahikap ang tudlo, ug magsugod sa pagbira gikan sa mga kilid sa kalaha. Bug-os bugnaw sa wire rack.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 222 |
| Total Fat | 9 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 67 mg |
| Sodium | 397 mg |
| Carbohydrates | 34 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 3 g |