Kini magsugod sa usa ka kahon ug sa gi-pack nga pudding ug gisudlan sa lubi nga lubi.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- Alang sa Cake:
- 1 dash spray spray
- 1 18.25 onsa nga pakete yellow cake mix
- 1 tasa rum (MalibuĀ®)
- 1/2 ka tasa nga lana sa utanon
- 1 3.4 ounce package nga vanilla instant pudding ug pie fill mix
- 4 ka itlog
- Alang sa Rum Glaze:
- 1 tasa brown sugar (puno, bulawan)
- 1/4 tasa nga tubig
- 1 ka stick butter
- 1/4 tasa rum (MalibuĀ®)
Unsaon sa Paghimo Niini
Pagpangandam sa Cake:
Posisyon gitaod sa sentro sa oven ug preheat sa 325 degrees F.
Pag-spray sa 10-inch (12-cup) nga pan uban ang nonstick spray . Gamit ang electric mixer, beat, rum , lana sa utanon, mix sa pudding , ug mga itlog sa usa ka dako nga panaksan sulod sa 2 ka minutos. Pagbalhin sa batter ngadto sa giandam nga pan.
Magaluto hangtud ang usa ka toothpick nga gisal-ut diha sa sentro sa paglimpyo, mga 45 ka minuto. Cool nga cake sulod sa 20 minutos. Baliha ang pan nga ibutang sa pinggan, dayon ayoha pag-ayo ang pan.
Tugoti nga bugnaw ang cake.
Paghalad sa Rum Glaze:
Sa kasamtangan, pagpalihok sa asukar ug tubig sa usa ka mabug-at nga medium nga saucepan sa medium medium nga kainit hangtud matunaw ang asukar. Idugang ang mantekilya. Simmer hangtud nga ang sagol nga thickens ug mao ang syrupy, kanunay nga pagpalihok, mga 5 minutos. Kuhaa ang saucepan gikan sa kainit ug itom sa rum. Bug-os nga pagpasinaw. Drizzle glaze parehas sa cooled nga cake ug moserbisyo.
Recipe Source: Semi-Homemade Cooking ni Sandra Lee (Miramax Books; Hyperion)
Gipublikar nga may pagtugot.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 468 |
| Total Fat | 28 g |
| Tulas nga Tambok | 11 g |
| Unsaturated Fat | 12 g |
| Cholesterol | 110 mg |
| Sodium | 99 mg |
| Carbohydrates | 35 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 8 g |