Kining mainit nga pagsul-ob sa bacon nindot kaayo sa usa ka salad sa spinach , o sulayan kini sa baby kale o uban pang linghod nga mga utanon. Ang mainit nga pagsul-ob sa wilts sa mga greens ug sa Bacon midugang ang usa ka nindot nga smoky palami.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 mga hiwa nga bacon (lutoon ug nahugno)
- 1/3 nga tasa nga asukar (granulated)
- 1/3 nga kopa
- suka (pula nga alak, o pulang bino nga suka uban sa granada)
- 1 ka kutsarang tubig
- 2 teaspoons cornstarch
- 1 dash salt
Unsaon sa Paghimo Niini
- Isul-ig ang bacon hangtud nga lami; kuhaa sa mga tualya nga papel aron mahubas.
- Sa usa ka gamay nga saucepan, isagol ang bacon drippings, asukar, suka, tubig, cornstarch, ug usa ka dash sa asin. Pag-adto sa pagsagol.
- Magluto sa kainit nga kainit, pag-stir hangtud nga ang asukar matunaw ug ang sagol nga gipatubo.
- Drizzle mainit nga pagsinina sa usa ka spinach salad o uban pang mga utanon; isablig uban sa Bacon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 183 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 8 mg |
| Sodium | 207 mg |
| Carbohydrates | 36 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 3 g |