Kining dali nga mga cookie sa tudlo sa date gihimo uban sa bugas nga sereal, mantikilya, tinadtad nga mga nut, ug uban pang mga sangkap. Kini susama sa popular nga petsa nga cookies .
Tan-awa usab
Petsa nga mga Squares nga adunay Oat Crust Recipe
Petsa nga Pinwheel Cookies
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 nga package (8 ounces) petsa (tinadtad)
- 3/4 nga tasa nga asukar (granulated)
- 1 tasa pecans (tinadtad)
- 6 ka kutsara nga mantikilya
- 1 itlog (gaan nga gikulata)
- dash sa asin
- 1 teaspoon nga banilya
- 2 1/2 ka cuchara nga crispy rice cereal
- 3/4 ngadto sa 1 ka kopa ang giladmon sa lubi
Unsaon sa Paghimo Niini
- Diha sa usa ka saucepan ang mga petsa, asukar, pecan, mantekilya, ug itlog; magluto sa kainit nga kainit, pagpalihok, hangtud nga bula. Magluto sa ubos nga kainit, kanunay nga pagpalihok, sulod sa mga 6 ka minutos.
- Kuhaa gikan sa kainit ug pagkutaw sa asin, banilya, ug bugas.
- Pabugnaw ang sagol.
- Ang pagpandong sa mga kamot nga gibasa sa bugnaw nga tubig, mohulma sa cooled date mixture ngadto sa mga tudlo; roll sa lubi.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 243 |
| Total Fat | 15 g |
| Tulas nga Tambok | 6 g |
| Unsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 33 mg |
| Sodium | 70 mg |
| Carbohydrates | 28 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 2 g |