Kini nga halang nga paglusaw sa sarsa usa ka tasty accompaniment sa Korean dumplings, scallion pancakes, mung bean pancake, o tempura. Ang usa ka pagkalibug sa sukaranan nga soy sauce ug suka nga bersyon, nagdugang kini og daghan o gamay nga panakot ngadto sa imong pagkaon.
Himoa kini pinaagi sa paghimo niini sa dako nga mga batch ug pagtipig niini sa refrigerator sulod sa pipila ka mga semana.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/3 nga kopa
- soy sauce
- 1/3 nga tasa nga suka nga suka sa alak
- 1 ka kutsara nga lana sa lana
- 1 tablespoon chili pepper flakes (kochukaru), o cayenne pepper o sarsa sa sriracha
- 1 ka kutsarang scallion (thinly sliced)
- 1 teaspoon nga ahos (maayong pagkabuhat nga tinadtad)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Idugang ang tanan nga mga sagol sa usa ka panaksan nga medium. Mix maayo.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 26 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 624 mg |
| Carbohydrates | 1 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 1 g |