Kini usa ka batakang Southern-style nga mga tinapay nga walay tamsi, ug kini lamian sa mga liso, mga liso, o chili. Kung gusto nimo ang usa ka matam-is nga cornbread, mobati nga libre sa pagdugang 3 ngadto sa 4 ka kutsara sa asukar.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ka tasa nga bato nga cornmeal
- 1 tasa nga tibuok nga katuyoan nga harina
- 2 1/2 teaspoons nga baking powder
- 1/2 nga kutsarita nga baking soda
- 1/2 ka asin nga asin
- 1 1/4 ka copa nga buttermilk
- 1/3 tasa nga canola oil
- 1 ka dako nga itlog
Unsaon sa Paghimo Niini
- Paggiok og usa ka 9-pulgada nga kwadrado nga linuto sa pan. Hurno sa kainit sa 350 °.
- Pagsagol sa cornmeal, harina, baking powder, baking soda ug asin. Sa lain nga panaksan o dako nga tasa, hugpong ang whisk butter, lana, ug itlog.
- Gabunon ang duha ka panagsagol hangtud nga gisagol ug ipakaylap sa giandam nga kaldero. Magaluto sulod sa 20 ngadto sa 25 minutos, hangtud nga gamay nga browned.
Mahimong interesado ka usab sa:
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 141 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 59 mg |
| Sodium | 249 mg |
| Carbohydrates | 14 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 4 g |