Kining kinaraan nga panam-is nga gihimo nga walay gatas o itlog ilabi na nga popular sa mga 1930. Tungod sa ekonomikanhong mga sagol niini, kini usahay gitawag nga cake sa Depresyon.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ka kupa nga pasas
- 1 tasa nga bugnaw nga tubig
- 1/2 tasa nga bugnaw nga tubig
- 1/4 nga pagpahubas sa tasa
- 1 tasa puti nga asukar
- 1/2 ka kutsaritang yuta nga kaningag
- 1/2 teaspoon nga yuta nutmeg
- 1/2 teaspoon nga yuta nga allspice
- 1/2 ka asin nga asin
- 1 1/2 teaspoons nga baking soda
- 2 ka kutsarang init nga tubig
- 2 ka tasa nga gi-aybis ang harina sa tanan nga katuyoan
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka bug-at nga kaldero, magdala og pasas ug 1 ka tasa nga tubig sa usa ka hubag. Bawasan ang init ngadto sa ubos ug ipadayon ang pagluto og 10 ka minutos.
- Pagpamubo sa manok ug asukar. Pag-agas sa mga linuto nga pasas, 1/2 nga tasa nga tubig, kaningag, nutmeg, allspice, asin, ug baking soda nga dissolved sa init nga tubig. Pukpok sa harina. Ibubo ang batter ngadto sa greased ug floured 9 x 13 x 2-inch pan.
- Magaluto sa 350 F (175 C) sulod sa 25 minutos.
- Kung gusto, ang katugnaw sa cream cheese frosting .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 199 |
| Total Fat | 5 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 1 mg |
| Sodium | 280 mg |
| Carbohydrates | 39 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 1 g |