Kini nga salan sa cranberry jello nga gikan sa Ocean Spray naghimo sa usa ka madanihon ug makapahayahay nga pan nga bahin alang sa bisan unsang potluck o pagpahulay sa holiday. Ang labing maayo nga bahin mao ang imong mahimo sa paghimo niini nga cranberry salad pipila ka mga adlaw daan
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 8 oz. makadugmok sa pinya, mapulbos, makatipig nga juice
- 1/2 ka copa nga cocktail juice (sama sa Ocean Spray)
- 2 Tbsp. lemon juice
- 1 3 oz. pakete raspberry gelatin
- 1 16 oz. mahimo nga bug-os nga Berry
- cranberry sauce
- 1/2 tasa nga gisagol nga celery
Unsaon sa Paghimo Niini
- Combine reserved juice sa pinya, cranberry juice cocktail ug lemon juice sa medium nga saucepan. Dad-a sa usa ka hubag.
- Idugang ang gelatin. Pag-agas hangtud nga kini hingpit nga matunaw.
- Bungkaga ang sarsa sa cranberry nga may usa ka kakha. Pag-agulo ngadto sa gulaman sa gelatin.
- Cover uban sa plastic wrap ug sa refrigerate hangtud nga hapit sa hingpit nga gitakda.
- Pag-agas sa nahugno nga pinya ug celery. Ibubo ngadto sa 4-cup nga agup-op. Chill hangtod nga lig-on.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 81 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 28 mg |
| Carbohydrates | 12 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 10 g |