Ang tasty nga kalainan sa yanong linuto nga humay, mahimo kini nga duha ka paagi - pinaagi sa total nga pagsuyop sa tubig pinaagi sa humay o pinaagi sa paghinlo sa tubig gikan niini. Ang ulahi magwagtang sa tanan nga starch ug busa gipalabi alang sa klaro nga mga hinungdan.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasang Basmati nga bugas (usa ka taas nga lugas sa India nga humay)
- 3 ka tasang tubig
- saltto taste
- 2 tbsps utanon, sunflower o lana sa canola / ghee
- 1 ka dako nga sibuyas ang tinadtad
- 2 tsp cumin seeds
- 1/2 nga tasa nga tubig
- Mga dahon sa kulantro nga garnish
Unsaon sa Paghimo Niini
- Hugasan ang basbas sa Basmati sa pagdagan sa tubig.
- Idugang ang 3 ka tasa nga tubig ug asin aron makatilaw sa humay ug ibutang kini aron lutoon.
- Sa higayon nga ang humay hapit na lutaw (sulayan ang pipila ka mga lugas sa kasagaran aron masusi - sila mobati nga hinay sa gawas apan hilabihan ka lisud sa sulod), kuhaa gikan sa kalayo ug habwa ang tubig pinaagi sa pagpait sa bugas pinaagi sa usa ka sieve o colander. Paggahin.
- Sa laing pan, initon ang lana / ghee hangtud init ug dugangi ang mga sibuyas.
- Fry hangtud sa kahayag nga brown ug dayon idugang ang mga liso sa cumin. Ang mga binhi mag-ulog-ulog ug mag-abot aron ipakita nga nahuman na kini.
- Karon idugang ang kan-on ug palihok maayo.
- Idugang ang 1/2 sa usa ka tasa sa tubig ngadto sa humay ug tabon.
- Simmer hangtud nga ang tanan nga tubig malaya.
- Tugoti ang humay sa pagbarug alang sa laing 2-3 ka minutos ug dayon mag-alagad nga gihatagan og mga coriander dahon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 343 |
| Total Fat | 10 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 13 mg |
| Carbohydrates | 57 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 5 g |