Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa nga pagpahid
- 1 1/4 ka tasa nga asukar
- 1 itlog
- 1 cup molasses
- 1/3 nga tasa nga tubig (Nagabukal)
- 1 tasa nga harina (dugang pa, tan-awa sa ubos)
- 1 ka kutsarita nga baking soda
- 1 dash salt
- 1 ka kutsara nga kaningag (yuta)
- 1 teaspoon nga ginger (yuta)
- 1 ka kutsara nga cloves (yuta)
- 4 ka harina nga harina (kon gikinahanglan, igo aron makahimo sa usa ka hamis nga minasa nga palungon)
Unsaon sa Paghimo Niini
Pagpamubo sa asukar. Pukpok sa itlog, molase, ug tubig nga nagabukal. Pag-agay sa 1 ka harina nga harina, soda, ug asin. Pagdugang og mga panakot ug pagpabilin sa 4 ka tasa nga harina, o kon gikinahanglan aron makahimo og tuskig nga minasa. Paghiusa sa maayo, porma sa usa ka bola o tinapay ug ibutang sa lana nga papel. Pag-ayog 8 ka oras o tibuok gabii.
Sunod nga adlaw, ipalutaw sa floured nawong ug putlon uban sa cookie cutters.
Ibutang sa greased ug floured linuto sa kalaha.
Magaluto sa 375 ° sulod sa 10 ngadto sa 12 ka minutos.
Nalangkit nga mga Cookie
Ang humok nga Molasses Drop Cookies
Ang mga Molasses nagakutkot sa Sugar Topping
Southern Food Home
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 65 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 4 mg |
| Sodium | 62 mg |
| Carbohydrates | 9 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |