Dili kinahanglan nga mabalaka ka mahitungod sa pagkaon sa mga itlog nga walay itlog nga adunay kini nga resipe tungod kay wala'y bisan unsa. Ang matag piraso niini nga Key Lime Pie puno sa palami ug naglakip sa usa ka mini nga biyahe ngadto sa mga tropiko sa matag mopaak.
Kini nga resipe nagtawag alang sa usa ka graham cracker crust. Makakuha ka ug usa sa tindahan sa grocery, o himoa ang imong kaugalingon.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 nga tsa yawe nga juice sa apog
- 14 ounce mahimo
- sweetened condensed milk
- 8 onsa nga sudlanan nga walay gibug-aton nga gihumol (gihumok)
- 1 Graham cracker crust
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa juice sa apog, sweetened condensed gatas, whipped topping ug pipila ka mga tulo sa mga kolor sa pagkaon. (Hinumdomi: Ang Key Limes sa pagkatinuod mas dalag o kolor kay sa lunhaw nga kolor.)
- Pag-agas hangtod nga hapsay.
- Ibubo ngadto sa graham cracker crust ug pag-refrigerate sulod sa daghang oras.
Dugang nga Duga sa Lime
Key Lime Cake
Mini Key Lime Pie Cups
Key Lime Tart
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 233 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 6 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 17 mg |
| Sodium | 92 mg |
| Carbohydrates | 36 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 5 g |