Ang kini nga halibut gisudlan sa usa ka punoan nga sarsa sa mantikilya nga puno sa talagsaon nga palami. Mahimo nimo kining serbisyuhanon nga isda o gamiton kini sa salads o tacos sa isda.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 nga halibut steak, 1-inch nga baga
- 3/4 nga tasa / 180 mL nga lab-as nga cilantro, matahum nga mga tinadtad
- 1/4 tasa / 60 mL butter
- 3 ka kutsara / 45 mL nga lab-as nga lime juice
- 1 clove
- ahos , minced
- 1/2 ka kutsarita / 2.5 mL
- red pepper flakes
- 1/2 teaspoon / 2.5 mL asin sa dagat
- 1/2 ka kutsarita / 2.5 mL coarse ground black pepper
- 4-6 apog nga mga wedges alang sa garnish
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang halibut sa usa ka baso nga linuto sa kalaha nga pinggan ug sinina nga may lime juice. Isablig sa asin ug paminta ug ibutang sa 20 minutos.
- Samtang sa pagtunaw mantikilya sa usa ka gamay nga saucepan sa medium kainit. Idugang ang ahos ug sauté sa mga 1 ka minuto.
- Idugang ang cilantro ug pula nga mga lut-od sa panit ug gukda sa 1 ka minuto. Kuhaa gikan sa kainit.
- Ibutang ang halibut sa preheated grill sa usa ka medium nga taas nga kalayo. Pag-ihaw hangtod sa opaque pinaagi sa sentro, mga 5 ngadto sa 7 ka minuto matag kiliran.
- Si Baste kanunay nga adunay sarsa nga mantikilya samtang naglutaw. Mag-alagad uban sa apog wedges.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 557 |
| Total Fat | 17 g |
| Tulas nga Tambok | 8 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 221 mg |
| Sodium | 573 mg |
| Carbohydrates | 27 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 76 g |