Gisulti sa rumor nga si Lola naghimo niini nga resipe aron gamiton ang duha ka mga sangkap nga kanunay nga adunay daghang suplay: manok (nga ilang gipataas) ug pecans (gikan sa mga punoan sa patis sa uma).
Himoa kini nga bahin sa salad sa imong Cajun Picnic .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka tasang linuto nga puti nga karne nga manok, guntinga sa gagmay nga mga cubes
- 1 1/2 ang mga tasa nga matinud nga tinadtad nga celery
- 1 1/2 nga mga tasa maayong pagkabuhat nga tinadtad nga berde nga sibuyas
- 3/4 nga cup mayonnaise
- 1/2 nga tasa nga maayong pagkaluto nga pecans
- 1/2 tasa maayong pagkabuhat nga tinadtad nga presko nga parsley
- 1 1/2 teaspoons asin
- 1/2 ka kutsaritang puti nga pepper
- 1/4 ka kutsara nga pepper pepper
- 1/4 teaspoon nga Tabasco Sauce
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa tanan nga mga sagol, sa hingpit nga pagsagol apan hinayhinay aron ang salad adunay usa ka kahayag, malambot nga panapton.
Himoa kini nga mas dali :
Pagpalit sa usa ka linuto nga manok gikan sa merkado o deli, o sa tinuod nga mangopya pinaagi sa pagpalit sa giandam nga salad sa manok ug pagdugang sa mga tinadtad nga pecans, cayenne pepper ug Tabasco Sauce (bisan ang kadaghanan sa mga Cajun dili manglimbong kon bahin sa pagluto).
Kon ang pagpanguha o paglutoy sa usa ka tibuok nga manok alang sa salad sa manok, o bisan unsang pagkaon nga kinahanglanon nga manok, usa ka 5 ka kilo (hilaw) nga manok magahatag sa mga 2 1/4 ka libra nga linuto nga walay boneless, karne nga manok sa manok-labaw pa kay sa kinahanglan nimo alang niini nga resipe, apan ang leftover nga manok kanunay gipangayo alang sa gumbo o jambalaya.
Ang kining Southern-style chicken salad mao ang laing maayo nga kapilian, o tan-awon ang among mga top salad recipe .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 462 |
| Total Fat | 39 g |
| Tulas nga Tambok | 7 g |
| Unsaturated Fat | 13 g |
| Cholesterol | 81 mg |
| Sodium | 852 mg |
| Carbohydrates | 4 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 24 g |