Kini usa ka paspas ug sayon nga basic nga buttercream frosting recipe alang sa mga cake o cupcake. Kini naghimo sa igo nga frosting nga buttercream alang sa 2-layer nga cake o mga 12 ka cupcake.
Ayaw ibalhin ang lainlaing mga panapton o makadugang sa pipila ka tulo sa pangkolor sa pagkaon ngadto sa frosting.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa
- mantikilya (temperatura sa lawak
- 3 tasa nga asukar (confectioners ')
- 2 teaspoons vanilla extract
- 2 ka kutsara nga gatas o cream
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka panagsagol nga panaksan uban sa electric mixer, isagol ang mantikilya sa asukar sa confectioners. Pukpok sa ubos nga tulin hangtud nga matunaw ang asukal, dayon patya ang medium ngadto sa taas nga gikusgon sulod sa mga 2 ka minuto.
- Idugang ang vanilla ug 1 tablespoon nga gatas o cream ug patulon hangtud nga hapsay. Pag-beat sa dugang nga gatas o cream, ingon nga gikinahanglan alang sa pagpakatap sa pagkamakanunayon.
Mahimo Ka Usab
Ang Fluffy Caramel Cream Cheese Frosting
Dali ug sayon nga Chocolate Frosting
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 331 |
| Total Fat | 15 g |
| Tulas nga Tambok | 10 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 41 mg |
| Sodium | 3 mg |
| Carbohydrates | 50 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |