Kining mga candied sweet potato dili sayon nga makaandam ug magaluto. Ang resipe gihimo sa duha lamang ka mga sangkap: tam-is nga patatas ug brown nga asukar.
Alang sa dugang nga lami, ilisan ang 1 ka kopa sa tubig nga adunay 1 ka copa nga orange juice. Idugang ang pipila ka mga toasted pecan halves sa wala pa kini mahuman alang sa pipila ka dugang nga crunch ug palami.
Idugang kini nga mga kamote sa imong holiday nga panihapon nga menu o mag-alagad kanila uban sa giluto nga ham o pork chops.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 6 ka medium nga kamote
- 1 1/2 ka copa nga brown nga asukar
- 1 1/2 ka tasang tubig
- 1/4 ka asin nga asin
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat ang oven ngadto sa 350 F.
- Panit ang tam-is nga patatas ug guntinga kini nga mga 1/2-pulgada nga baga.
- Ibutang ang sliced sweet potatoes sa usa ka iron skillet o mabaw nga casserole dish.
- Sa usa ka panaksan, isagol ang brown sugar, tubig, ug asin; ibubo ang mga patatas.
- Tabuni ang pan sa hugut sa foil ug magaluto sa preheated oven sa 40 minutos.
- Pag-alis ug ipadayon ang pagluto sulod sa mga 30 minutos, o hangtud nga ang mga patatas malomo.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 148 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 15 mg |
| Carbohydrates | 37 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |