Kini nga batakang blueberry jam gihimo uban sa pagdugang sa pectin. Kini usa ka sayon nga oras sa pag-andam, ug kini gitipigan sa freezer.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 ka copa nga nahugno nga mga blueberries (mga 3 ka kutsara nga hugasan nga berry)
- 5 1/4 ka tasa nga asukar
- 1 ka kutsarang lemon juice
- 1 pakete nga powdered pectin
- 3/4 nga tasa nga tubig
Unsaon sa Paghimo Niini
- Gub-on ang mga berry sa usa ka dako nga panaksan; idugang ang duga sa lemon. Pag-agos sa asukar ug ibutang sulod sa 10 minutos.
- Sa usa ka dako nga saucepan, mag-mix pectin sa tubig; pagdala sa usa ka hingpit nga hubag. Lutoa, kanunay nga pagpalihok, alang sa 1 ka minuto.
- Ibubo ang mainit nga pektin nga sagol sa mga berry; pagpalihok alang sa mga 3 ngadto sa 4 ka minutos.
- Ibubo ang mga timpla sa prutas ngadto sa mga sudlanan sa freezer o gamay nga mga banga sa canning, nga magbilin sa 1/2-inch nga headspace.
- Tabuni dayon ug tugoti ang pagbarug sa temperatura sa lawak sulod sa 24 oras.
- Tipigi ang freezer.
Tan-awa usab
Pag-andam sa mga tadyaw alang sa Canning and Boiling Water Processing
Mahimo Ka Usab
Ang Peach Cobbler Nagpreserbar sa Recipe
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 45 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 12 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |