Kining lami nga BLT wrap sandwiches mahimo nga una sa panahon ug ibutang sa usa ka insulated lunchbox uban sa mga ice pack o usa ka frozen nga kahon sa dughan o duha. Kini usa ka talagsaon nga resipe alang sa usa ka kahon sa paniudto, o kini maayo usab alang sa dali nga pagkaon sa balay.
Gipili nako ang matang sa bacon nga precooked ug estante nga lig-on. Nagkinahanglan lamang kini og usa ka minuto o duha ka pagpainit sa microwave aron himoon ang bacon nga super crisp and perfect. Mahimo, siyempre, mag-fry bacon sa tradisyonal nga paagi alang niini nga resipe, o lutoon kini sa hudno alang sa dili kaayo nga kagubot.
Hupti ang tanan nga mga sagol alang niini nga sandwich wrap sa kamot ug mahimo nimo kini sulod sa pipila ka minuto.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 ka ons nga keso sa cream (mahumok)
- 4 ngadto sa 5 nga harina nga tortillas
- 2 ka kamatis (binhi ug tinadtad)
- 2 ka avocado (tinadtad)
- 2 green nga sibuyas (tinadtad)
- 10 ka hiwa nga bacon (fried crisp and crumbled)
- 1/3 nga tasa ranch salad dressing
- 2 tablespoons mayonnaise
- 2 ka copa nga gisagol nga salad greens
Unsaon sa Paghimo Niini
- Igatan-aw ang pipila sa gihumok nga keso sa cream sa matag tortilla nga harina ug ibutang.
- Sa usa ka dako nga panaksan nagsagol ang mga kamatis, avocado, berde nga sibuyas, linuto nga bacon, ranch salad dressing, ug mayonnaise ug maayo ang pagkahimo niini.
- Ibutang kini nga sinagol sa mga tortillas ug sa ibabaw sa salad greens; palihok. Pag-alaga dayon o pag-ayo sa pagputos ug pag-init sulod sa 3 ngadto sa 4 ka oras, dayon pag-alagad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1630 |
| Total Fat | 63 g |
| Tulas nga Tambok | 20 g |
| Unsaturated Fat | 21 g |
| Cholesterol | 28 mg |
| Sodium | 3,217 mg |
| Carbohydrates | 225 g |
| Pagkaon sa Fiber | 25 g |
| Protein | 40 g |