Ang talagsaon nga moist moist zucchini cake nga puno sa grated zucchini ug mga walnuts. Ang cake wala maglakip sa usa ka frosting, apan kini mahimo nga kahibulongan sa usa ka cream cheese frosting o usa ka yano nga drizzled glaze. O basta lang pag-aybis sa powdered sugar sa cake.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa nga lana sa utanon
- 2 tasa nga asukar
- 3 ka itlog
- 2 teaspoons vanilla (kanunay nakong gamiton ang pure vanilla extract)
- 2 nga harina nga harina
- 1 ka kutsarita nga baking soda
- 1/2 ka kutsara nga baking powder
- 2 ka kutsara nga kaningag
- 2 ka tasang grated zucchini (ibilin ang mga panit sa)
- 1 tasa nga walnuts
Unsaon sa Paghimo Niini
- Paghumol sa lana ug asukar. Idugang ang mga itlog, us aka usa ka panahon nga maayo ang pagkahuman sa matag dugang; pagsagol sa vanilla. Sa usa ka linain nga panaksan, usisaa ang mga harina, linuto sa kalaha, cinnamon, ug baking soda.
- Idugang ang sifted dry ingredients ngadto sa una nga sagol; alternating uban sa grated zucchini. Piloa ang tinadtad nga mga nut. (Ang batter mahimong gamay nga nipis.)
- Ibubo ngadto sa greased ug floured 13x9x2-inch pan.
- Magaluto sa 350 F sa 55 ka minuto.
Mahimo Ka Usab
Dali nga Chocolate Zucchini Cake
Ang Orange-Cranberry Zucchini nga Tinapay
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 628 |
| Total Fat | 41 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 23 g |
| Cholesterol | 78 mg |
| Sodium | 397 mg |
| Carbohydrates | 62 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 7 g |