Gamita kini nga mga kalabasa aron mag-alagad sa pumpkin pudding o custard, o pun-on ang mainit nga mga pumpkin nga may mga scoops sa ice cream sa vanilla o usa ka cobbler nga mansanas.
Gipuno nako kini nga kalabasa sa pumpkin rice pudding .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 6 mini pumpkins, mga 3 ngadto sa 3 1/2 pulgada ang diyametro
- 3 ka kutsarang mantikilya, natunaw
- 2 ka kutsarang brown sugar
- 1 teaspoon nga kaningag
Unsaon sa Paghimo Niini
- Heat oven ngadto sa 375 °. F.
- Guntinga ang mga tumoy sa mga kalabasa, pagputol sa mga 1/3 sa dalan aron ang tibuok nga tumoy mogawas. Guntinga ang mga liso ug hiwahi ang humok nga mga lanot gikan sa mini pumpkins. Gikuha gikan sa ibabaw, usab.
- Pagsagol sa natunaw nga mantikilya, tabunon nga asukal, ug kaningag; pagbutang sa usa ka pipila ka mga teaspoons sa matag pumpkin, brushing o swirling sa sinina sa mga kilid; brush sa ibabaw sa sulod sa mga tumoy.
- Ibutang ang mga tumoy sa mga kalabasa. Ipahimutang ang mga kalabasa sa usa ka pan nga jelly roll o dako nga pan nga giluto sa kilid.
- Ibubo ang 3 ngadto sa 4 ka tasa sa tubig sa kalaha, o sa usa ka giladmon nga mga 1/2 pulgada. Magaluto alang sa 40 ngadto sa 50 ka minutos, o hangtud nga ang mga kalabasa malomo.
Gamita kini nga mga kalabasa aron mag-alagad sa pumpkin pudding o custard, o pun-on ang mga kalabasa sa mga pumpkins nga may scoops sa ice cream sa vanilla ug dayon moalagad.
Daghang mga Recipe sa Pumpkin
Pumpkin Mini-Cupcakes
Pumpkin Cake nga Naibugho ang Coconut Topping
Ang Autumn Pumpkin Pie
Layered Pumpkin Cheesecake Pie
Pumpkin Pie Sa Pecan Streusel
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 106 |
| Total Fat | 6 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 15 mg |
| Sodium | 10 mg |
| Carbohydrates | 12 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |