Ang Beef Tenderloin usa ka lunhaw nga karne apan mahimong kulang sa lami. Kini nga resipe nagtawag alang sa usa ka mainit nga sinugba nga lino nga linuto nga gisudlan sa usa ka mahilas nga creamy mushroom nga sarsa.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 karne nga ihalas nga lino (6 ngadto sa 8 onsa matag usa)
- 1 ka asin nga asin
- 1 ka kutsarita nga itom nga paminta
- Alang sa Sarsa:
- 7 ounces cream cheese
- 1/2 tunga sa sibuyas (maayong pagkabuhat nga tinadtad)
- 2 ka kutsara nga tunga sa tunga
- 8 mga uhong sa cremini (gilimpyohan ug ginunting)
- 2 ka cloves nga ahos
- 2 ka kutsara nga parsley (patag nga dahon, halos tinadtad)
- 2 teaspoons itom pepper
- 1 ka kutsara nga lana sa oliba
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat grill alang sa medium-high heat.
- Sa usa ka medium skillet, init ang lana ug idugang ang tinadtad nga mga sibuyas. Magluto alang sa 1 ka minuto.
- Idugang ang mga uhong sa skillet ug saute sulod sa 3-4 ka minuto.
- Idugang ang ahos sa kaldero ug magluto usa ka minuto. Kuhaa gikan sa kainit.
- Sa usa ka medium nga saucepan combine cream keso, tunga-tunga & sa katunga, ug pepper. Paghiusa.
- Magluto sa medium kainit hangtud nga ang sagol nga hapsay.
- Idugang ang linuto nga uhong, sibuyas, ug ahos sa sagol nga saucepan. Padayon sa kainit.
- Ibutang ang mga steak sa grill ug magluto hangtod nga mahimo, mga 5 minutos matag kiliran.
- Ibutang ang sarsa sa keso sa ibabaw sa mga steak, ibabaw sa tinadtad nga parsley ug mag-alagad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 869 |
| Total Fat | 47 g |
| Tulas nga Tambok | 20 g |
| Unsaturated Fat | 18 g |
| Cholesterol | 256 mg |
| Sodium | 320 mg |
| Carbohydrates | 37 g |
| Pagkaon sa Fiber | 9 g |
| Protein | 79 g |