Ganahan ko nga sinangag nga mga utanon - maayo kaayo sila, sayon ug lamian, ug sa dihang gipares sa couscous, sama sa niini nga resipe, sila naghimo alang sa usa ka dali nga pagkaon, ingon nga couscous ingon ka dali ug sayon sa pag-andam. Alang sa usa ka bersyon sa vegan, ayaw palabya ang feta cheese.
Alang sa dugang nga protina, gamita ang quinoa puli sa couscous. Recipe sa Council of Wheat Foods.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 10-ounce nga kahon couscous
- 1 pulang kampanilya nga pepper, putol sa mga pisi
- 1 yellow bell pepper, putlon kini
- 1 ka gamay nga yellow nga kalabasa, ginunting
- 1 ka gagmay nga zucchini, ginunting
- 1 ka asin nga asin
- 1/4 tsp paminta
- 3/4 tsp minced nga ahos
- 3/4 tsp Italian seasoning
- 2 Tbsp nga lana sa oliba
- 3 Tbsp balsamic suka
- 5 ounces feta cheese (opsyonal)
Unsaon sa Paghimo Niini
Pre-heat nga hurno sa 425 degrees.Pag-andam sa couscous sumala sa mga direksyon sa pakete.
Pagsagol sa kampanilya nga peppers, zucchini ug yellow squash. Sa usa ka gamay nga panaksan, isagol ang asin, pepper, ahos, panimpla, lana ug balsamic nga suka ug ihulip ang mga utanon.
Ipakaylap ang mga utanon nga parehas sa pan nga sinugba ug ihawon sulod sa 10 ngadto sa 12 ka minutos o hangtud nga ang mga utanon malaya-linghod. Ang reserba mibiya sa pag-atiman.
Tugoti ang mga utan nga pabugnawon ang diyutay, dayon itabon ang nahabilin nga marinade, couscous ug feta cheese.
Pagkaon: 6
Mga Kaloriya / Pag-alagad: 306
Nutrition: Ang matag pag-alagad naghatag ug gibana-bana: 306 kaloriya, 1 g protina, 43 g carbohydrates, 4 g fiber, 10 g fat (4 g saturated), 21 mg cholesterol, 26 mcg folate, 1 mg iron, 655 mg sodium.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 195 |
| Total Fat | 10 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 21 mg |
| Sodium | 227 mg |
| Carbohydrates | 20 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 7 g |