Kini usa ka yano, batakan nga vanilla pudding, linuto sa cornstarch, gatas, ug asukar. Kung nangita ka ug classic pudding , kini nga resipe usa ka maayong pagpili.
Tingali gusto ka usab:
Creamy Chocolate Pudding
Creamy Butterscotch Pudding
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 ka tasa nga gatas
- 1/4 tasa nga cornstarch
- 1/2 nga tasa nga asukar
- 1/4 ka asin nga asin
- 1 1/2 teaspoons vanilla extract
Unsaon sa Paghimo Niini
- Putus 2 2/3 ka tasa sa gatas.
- Sagdi ang cornstarch, asukal, ug asin; pagpalihok sa nabilin nga 1/3 nga tasa nga gatas. Idugang ngadto sa duslak nga gatas ug magluto sa ubos nga kainit, kanunay nga pagpadasig, hangtud nga matig-a ug hapsay.
- Padayon sa pagluto alang sa mga 5 ka minutos aron hingpit nga magluto sa cornstarch.
- Pagdali; pagkutaw sa vanilla ug ibubo ngadto sa paghugas sa mga plato.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 163 |
| Total Fat | 4 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 12 mg |
| Sodium | 53 mg |
| Carbohydrates | 28 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 4 g |