Kini nga bersyon sa tinapay sa saging mao lamang ang akong gihimo karon. Kini hingpit - malumo, lami, ug kini nagalihok sa matag higayon. Dili kini ang imong tipikal nga dali nga tinapay, apan nahimo nga sama sa usa ka cake. Siguraduha ang pagtan-aw sa Lakang sa Lakang: Banana Bread sa dili ka magsugod.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 nga tasa nga mantikilya, gihumok
- 1/2 nga tasa nga asukar
- 1/4 ka tasang brown sugar
- 1 itlog
- 2 tsp. vanilla
- 2 nga harina nga harina
- 2 tsp. linuto sa kalaha nga powder
- 1 tsp. cinnamon
- 1/2 tsp. linuto sa kalaha nga soda
- 1/4 tsp. asin
- 1 tasa nga minasang saging (mga 2 ka hinog nga saging)
- 3 Tbsp. buttermilk
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Preheat hurno sa 350 degrees. Pag-spray sa usa ka 9x5 "tinapay nga pan uban sa nonstick baking spray nga adunay harina ug ibutang gawas sa cream butter nga adunay 1/2 nga tasa nga asukar ug brown nga asukar hangtud nga ang kahayag ug fluffy.Add itlog ug vanilla ug maayo nga maayo. , ug asin. Sagola ang saging nga adunay buttermilk sa gamay nga panaksan.
2. Pagdugang sa harina nga alternate uban ang sagol nga saging / buttermilk ngadto sa mantika nga mantikilya, pagpalihok human sa matag dugang hangtud nga hapsay.
Ibubo ang batter ngadto sa giandam nga pan. Combine 1/2 tsp. cinnamon nga may 2 Tbsp. asukar, maayo ang pag-mix, ug isablig sa batter.
3. Pagluto sa 350 degree oven sulod sa 45 minutos ngadto sa usa ka oras. Kuhaa ang saging nga tinapay gikan sa oven, dayon kuhaa gikan sa kaldero ug pabugnaw sa usa ka wire rack. Tipigi ang saging nga tinapay sa plastic bag.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 213 |
| Total Fat | 11 g |
| Tulas nga Tambok | 6 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 46 mg |
| Sodium | 376 mg |
| Carbohydrates | 28 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 2 g |