Ang Vegan whipped cream dili parehas sa dairy version, apan kini nga resipe naghimo sa usa ka maayo nga kapuli.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 pound
- humok nga tofu (silken)
- 1 ka kutsara nga vanilla extract
- 1/4 tasa nga asukar
- 1/4 tasa nga soy gatas
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa tofu, vanilla ug asukal sa usa ka blender o usa ka processor sa pagkaon ug iproseso hangtud nga hapsay.
- Uban sa makina nga nagdagan, anam-anam nga idugang ang soy milk pinaagi sa feeder cap.
- Pag-ayo hangtud sa oras sa pag-alagad. Kini magpabilin sulod sa usa ka semana, apan mahimo usab nga ma-frozen.
Giimprinta pag-usab gikan sa The Compassionate Cook Cookbook .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 22 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 2 mg |
| Carbohydrates | 2 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 2 g |